انرژی

انرژی (از واژه یونانی ἐνεργός به معنی فعالیت، عملیات) یا کارمایه خاصیتی از جسم است که قابل انتقال به اشیای دیگر یا قابل تبدیل به حالت‌ها و شکل‌های مختلف است. انرژی کمیتی بنیادین است که برای توصیف وضعیت یک ذره، شیئ یا سامانه به آن نسبت داده می‌شود. در کتاب‌های درسی فیزیک انرژی را به صورت توانایی انجام کار تعریف می‌کنند. ِ تا به امروز گونه‌های متفاوتی از انرژی شناخته شده که با توجه به نحوهٔ آزادسازی و تأثیر گذاری به دسته‌های متفاوتی طبقه‌بندی می‌شوند. در علم فیزیک انرژی را به دو بخش تفسیم می‌کنند:
۱- اکسرژی (بخش مفید انرژی)
۲-انرژی (بخش قابل تبدیل انرژی (انرژی در واقع به نوعی از انرژی تبدیل می‌شود که در آن شرایط برای ما ممکن مفید یا غیر مفید باشد)).

Bio-mass تمام مواد آلي از سوخت هاي چوبي تا گياهان آبزي را شامل مي گردد. راه هاي بسياري براي تبديل انرژي به حالت هاي مناسب تر و مفيدتر همچون انرژي گرمايي و الكتريكي وجود دارد. بديهي است كه زغال سنگ نفت وگاز طبيعي كه ۳ منبع عمده انرژي هاي معمولي را تشكيل مي دهند.طي ميليون ها سال به وجود مي آيند. اما در سوي دگير مواد آلي اصلي در تمام گياهان (خاكي و آبي/ دريايي ) كه تشكيل دهنده حالات مهم Bio-mass هستند. به طور طبيعي در مدت زمان كوتاه (يكسال يا كمتر) تجديد شده و به منبع خود اضافه مي گردند اين همان فاكتور مهمي است كه Bio-mass را در دسته بندي منابع تجديد شونده مي گنجاند.

انرژی

مقدمه
با اين حال Bio-mass تازماني در اين رده بندي قرار مي گيرند كه هزينه كشت و رشد آن با نرخ مصرف آن برابري كند، وچنانچه نرخ مصرف از هزينه كشت فراتر رود به عنوان يك منبع در حال تخليه رده بندي خواهد شد( مانند مصرف سوخت هاي چوبي در كشورهاي در حال توسعه) از طرفي مي توان Bio-mass را شاخه مفيدي از انرژي خورشيدي دانست چرا كه انرژي خورشيدي به طور غيرمستقيم براي رشد گياهان از طريق فتوسنتز كاربرددارد. اين مسئله به طور مشخص درنمودار ساده انرژي نشان داده شده در Fig 0.1 معلوم است.

منابع Bio-mass
Bio-mass مي تواند از منابع مختلفي بدست آيد:

ضايعاتي كه در يك منطقه مشخص تجمع مي يابند مانند زباله هاي جامه شهري (MSW)
باقيمانده گياهان در مزارع وجنگل ها كه در دوره برداشت محصول ويا چوب بري به جا مانده اند
كاشت انتخابي محصولاتي كه از لحاظ انرژي كارآمد هستند بسته به نوع محتويات سوختن آنها
بعضي از گياهان قابل سرمايه گذاري از لحاظ تشكيل Bio-mass طبق آخرين دسته بندي عبارتند از:

محصولات غذايي حاوي مقادير قابل توجه شكر و نشاسته مانند: نيشكر، چغندر ،قند .ذرت ، نشاسته كاسارو، ذرت شيرين، سيب زميني
علف ها، بوته ها، و مخصوصا گونه هاي درختي با رشد سريع مانند اكاليپتوس (euicalyptus) ولژامينوس (lejuminous) (ka-babal)
بعضي گياهان هيدروكربن ساز مانند افوربيا لاتاريس (Euphorbia lathyris) و افوربيا تيروكولي (Eaphorbia tirucalli)
محصولاتي مانند آفتابگردان ، rapseed ، دانه سويا، بادام زميني كه از لحاظ روغن هاي گياهي غني هستند.

دانلود

حجم : 0.3 مگابایت

فرمت : word

منبع : prozheyab.com

نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *